می خواهید سریع ثروتمند شوید؟ فکر می کنید ایده شما شما را ثروتمند می کند؟ فکر کنید داشتن حق ثبت اختراع برای ایده شما را ثروتمند خواهد کرد؟

 

داشتن حق ثبت اختراع به خودی خود شما را ثروتمند نمی کند.  اگر شما ایده ای داشته باشید که همه آن را می خواهند ممکن است ثروتمند شوید اما اگر یک استراتژی برای حفظ و تجاری سازی از ایده خود دارید.

 

بسیاری از مخترعین غالباً فکر می کنند که تنها کاری که باید انجام دهند این است که ایده خود را ارائه دهند ، درخواست اختراع خود را ثبت کنند ، و شرکت ها با در دست داشتن میلیون ها دلار برای این ایده پشت درب خانه آنها می آیند. متأسفانه ، اینگونه نیست.

مطمئناً ، ممکن است شما کسی را بشناسید که ایده خوبی ارائه داده ، درخواست ثبت اختراع داده و نهایتا ثروتمند شده است. همچنین ممکن است مخترع فقیری را بشناسید که از حرفه خود در شرکتش رنج برده و با آنها کشمکش و ستیز داشته ، با ایده خوبی روبرو شده اما اختراع خود را با ثبت کردن حفظ نکرده ، در نهایت شرکت ها میلیون ها میلیون از این ایده در آمده داشته  اما هرگز یک ریال هم به مخترع پرداخت نکرده است.

اما واقعیت این است که بیشتر اختراعات سرنوشت متفاوتی دارند. هزاران درخواست ثبت اظهارنامه هر سال برای اختراعات ثبت شده است. برخی از این اختراعات هرگز نور روز را نمی بینند. درخواست اختراع ثبت شده ، پول و سود مخترع از بین می رود ، علاقه و اشتیاق خود را از دست می دهد یا هرگز زحمت نمی کشد تا برای روانه کردن ایده خود به بازار، ابتکار عمل داشته باشد. و هیچ کس حتی نمی داند که این ایده وجود داشته است.

اجازه ندهید که این روند برای اختراع شما اتفاق بیفتد. اجازه ندهید شخص دیگری از ایده شما سود ببرد. با ثبت درخواست اظهارنامه از ایده خود محافظت کنید. اما در این مرحله متوقف نشود. وقتی درخواست ثبت اظهارنامه در انتظار نظر کارشناسان است ، ایده خود را وارد بازار نمایید. ایده خود را به بازار عرضه کنید. ایده خود را مستقیماً به مشتری ارائه کنید. یا ایده خود را به شرکتهایی ببرید که بتوانند آن را وارد بازار کنند. (البته با احتیاط و به روش اصولی و قانونی تا از سو استفاده از آن جلوگیری شود.)

 

و حتما برای آینده برنامه ریزی کنید. کمی پس انداز کنید تا بتوانید پاسخگوی هزینه های بعدی برای اقدامات ثبت اختراع باشید، اقدامات دفتری، پرداخت های صدور یا پرداخت های سالانه همگی هزینه برند. اما هرگز و هرگز حق ثبت اختراع خود را به خاطر بی پولی از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.