چگونه می توان بدون پول چیزی را اختراع کرد و از این راه میلیون ها میلیون درآمد کسب کرد؟

آیا شما فردی خلاق ، باهوش و سرشار از ایده ها هستید؟ اگر بله ، در اینجا 50 ایده در مورد چگونگی اختراع چیزهای مفید و کاربردی، بدون وجود پول و تجربه و کسب میلیون ها میلیون درآمد ارائه شده است.

 

تقریبا هرکسی یک فانتزی در مورد اختراع محصولی عالی در سر داشته که او را ظرف یکماه پس از اولین عرضه به بازار به یک میلیونر تبدیل می کند. اما دیدن اینکه ایده یا محصولی که سالها در فکر ساختن آن بودید ، وارد بازار شده و شخص دیگری از این راه ثروتمند شده ، واقعا آزار دهنده است. هرچه این اختراع موفق تر باشد ، با فکر “این می توانستم من باشم” احساس غم انگیزتری به شما دست می دهد.

 

اختراع چیست؟

اصطلاح اختراع برای توصیف یک دستگاه ، ایده ، روش ، ترکیب یا فرآیند منحصر به فرد استفاده می شود. در واقع می تواند یک پیشرفت برای یک ماشین یا محصول یا یک فرآیند جدید برای ایجاد یک محصول باشد یا نتیجه دربر داشته باشد. ممکن است که یک عملکرد یا نتیجه کاملاً منحصر به فرد منجر به یک پیشرفت اساسی شود.

 

بحث اختراع که در این مقاله از آن صحبت شده است ، ممکن است از مرزهای علم فراتر رفته به حوزه تجارت و کارآفرینی وارد شود. ایده هایی که هر روز در جهان مطرح و ادعا می شوند ، نهایتا هرکدام منجر به یک صنعت رو به رشد می شوند.

در واقع هنگامی که اختراع خود را کامل کردید حس رضایتمندی به شما دست می دهد، به عقب برگردید و متوجه شوید که چیز جدید و مهیج ایجاد کرده اید – چیزی که قبلاً هرگز وجود نداشته است. در واقع در طول فرآیند خلق کامل محصول ، گرفتن مجوز و فروش آن اتفاق های زیادی رخ می دهد. مراحل زیادی باید طی شود تا اختراع شما به یک تجارت سودآور تبدیل شود. به همین دلیل است که شما برای ارزیابی پتانسیل تجاری محصول خود و سپس ایجاد ابزاری برای سودآوری اختراع خود به  کمک نیاز پیدا خواهید کرد.

اگرچه اختراع می تواند الهام بخش باشد ، اما راه اندازی و اداره تجارت آن می تواند خسته کننده و گاه نگران کننده باشد. اما صرف نظر از نحوه نگاه شما ، ملزم خواهید بود این دو گزینه را درک کنید. اگر می خواهید خودتان تجارت اختراع را شروع کنید ، پس باید هر مرحله از فرآیند  از ایجاد یک نمونه اولیه گرفته تا نظارت بر تولید تا تدوین برنامه بازاریابی به فروش و توزیع را خودتان بر عهده بگیرید.

 

ایجاد حرفه شخصی با امید درآمد و  پاداش بیشتر ، ریسک و تحمل بالایی را طلب می کند ، در حالی که داشتن حق ثبت اختراع، ریسک افشا شدن ایده شما را به حداقل می رساند و همچنین بازده مالی شما را به همراه خواهد داشت. این مقاله در راهنمایی شما در هر مرحله از راه به کمک می کند.

5 راه برای دانستن اینکه شما یک اختراع میلیاردی در ذهن دارید

  • تست بازار

 

اولین و مهمترین چیزی که در مورد هر ایده و محصول وجود دارد این است که بدانید آیا بازاری برای آن وجود دارد یا خیر. علت  وقت یا هزینه گذاشتن برای ایجاد محصول یا خدمتی که هیچ کس مایل به خرید آن نیست چیست؟ ابتدا باید فهمید که آیا بازاری برای آن وجود دارد یا خیر. در صورت وجود، چه افرادی مایل به خرید این محصول هستند.

 

در حال حاضر ، یک ایده میلیاردی ، فقط به تعداد معدودی افراد و یا به بازار محلی شما محدود نمی شود ، محصول یا خدمات شما باید به گونه‌ای باشد که افراد در سراسر کشور یا در سراسر جهان ممکن باشد به آن نیاز داشته یا با استفاده از آن سود ببرند.

لازم نیست ایده محصولی جدید باشد؛ می تواند چیزی ساده  باشد که به محصول موجود اضافه شده است. قبل از اختراع پوشک یکبار مصرف ، پوشک پارچه ای مورد استفاده قرار می گرفت و بسیار محبوب بود. اما کسی فکر کرد: “چگونه می توانم چیزی خلق کنم تا این کار برای مادران کاملاً بدون استرس باشد؟” و ناگهان! پوشک یکبار مصرف ارائه شد.

 

مفهوم پوشک چیز جدیدی نبود اما مخترع توانست یک مشکل را با بهبود محصول قبلی برطرف کند. این ایده منجر به یک محصول میلیاردی شد که اکنون حداقل 50٪ مادران در سراسر جهان امروزه از آن استفاده می کنند.

  • آزمون در دسترس بودن

 

سوال بعدی که برای شناسایی یک ایده میلیاردی باید از خود بپرسید این است: “آیا چیزی شبیه به این در بازار وجود دارد؟ در حال حاضر ، موضوع این نیست که ببینید که آیا هیچ کس در حال حاضر اقدام به فروش محصول مشابهی می کند ، اگرچه این یک مزیت محسوب می شود ، اما آنچه شما واقعاً به دنبال آن هستید ،  آن است که محصولی ارائه دهید که بتواند تمام دیگر رقیبان را در بازار بکوبد!

 

ایده شما باید بتواند به راحتی خارج از بازار دیگران قرار بگیرد تا این ایده به یک میلیاردها میلیارد تبدیل شود. به عنوان مثال ،  محصول قهوه قبل از اینکه کسی تصمیم بگیرد ” قهوه بدون کافئین” را ارائه دهد در بازار وجود داشته ، سپس شخص دیگری با “قهوه قلیایی” وارد بازار شد تا نگرانی های بالای اسیدیته را برطرف کند. برای شناسایی ایده میلیون دلاری ، باید اطمینان حاصل کنید که ایده محصول شما در حال حاضر وجود داشته باشد ، اما آنقدر قوی است که بازار را از دست دیگران خارج می کند.

  • آزمون ثبت اختراع

 

همه ایده ها برای بررسی کردن در دسترس شما نیست. ایده ذهنی شما ممکن است در گذشته توسط کسی کشف شده و شخص تصمیم به ثبت آن به عنوان اختراع یا علامت تجاری بگیرد تا دیگر کسی این ایده را ارائه نکند. اغلب مخترعین زمانی اقدام به ثبت اختراع می کنند که قادر به سرمایه گذاری برای تبدیل ایده به واقعیت نباشند و یا وقتی هنوز آماده کار روی ایده های خود نیستند.(منظور آن است که ایده در ابتدا کار خام است و باید روی آن کار شود.)

 

شما در واقع می توانید از طریق وبسایت ما در­یابید که آیا ایده شما قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده یا عنوان علائم تجاری دارد یا خیر. اگر قادر به جستجو در این زمینه  نیستید ، می توانید از طریق وبسایت ما و با کمک کارشناسان هر رشته بررسی کنید. اگر هیچ اختراعی مشابهی وجود نداشت ، می فهمید که ایده بسیار خوبی در دست خود دارید.

  • آزمون هیجان

 

آیا می توانید با ایده خود کمی هیجان ایجاد کنید؟ وقتی ایده خود را به دوستان و خانواده می گویید ، آنها چه می گویند؟ آنها درباره ایده شما چقدر هیجان زده هستند؟ یکی از راه های مطمئن برای شناسایی ایده ای که باعث می شود پول زیادی به شما دست دهد این است که یک آزمایش  انجام دهید تا ببینید مردم علاقه مند به محصول شما هستند و از آن هیجان زده می شوند یا خیر؟!.

 

لازم نیست برای ساخت نمونه اولیه محصول هزینه کنید. شما به سادگی می توانید یک آزمایش ساختگی انجام دهید تا ببینید افراد چقدر هیجان زده می شوند.

 

آنچه شما باید انجام دهید این است که محصول / خدمات خود را بر روی کاغذ یا توسط نرم افزار طراحی کنید. یا عکس­های جذاب از محصول خود تهیه کنید و ویژگی ها و فواید آن را بنویسید. این جزئیات را در یک وبسایت ، با  دکمه “اکنون بخرید” یا دکمه “بیشتر بیاموزید(ادامه مطلب)” را قرار دهید. این مطالب را در وب سایت های دیگر ، رسانه های اجتماعی و هر پلت فرم بازاریابی دیجیتال دیگری که می توانید پیدا کنید آپلود کنید. شما می توانید ببینید که در حال حاضر چه تعداد افرادی روی خرید شما کلیک می کنند یا دکمه “ادامه مطلب” را می زنند و این به شما این امکان را  می دهد که سطح هیجان را کشف کنید و سطح فروش بالقوه ای   خود را دریابید.

 

این استراتژی عالی است زیرا شما به معنای واقعی کلمه هزینه نمی کنید و می توانید ایده خود را آزمایش کنید تا ببینید که آیا این یک ایده میلیون دلاری است که ارزش دنبال کردن دارد یا خیر.

  • آزمون محکومیت

 

آزمایش بعدی که می خواهید انجام دهید ، آزمایش محکومیت است. شما واقعاً باید به درون خود بنگرید و از خود بپرسید “من به این ایده خودم چقدر اطمینان دارم؟” بعضی اوقات ، ممکن است “خودتان” تنها چیزی باشید که بین ایده و داستان موفقیت خود ایستاده اید زیرا علاقه ای به محصول / خدمات خود ندارید.

 

بیشتر اوقات ، مواردی که در آن بسیار موفق خواهید شد چیزهایی هستند که به آنها اشتیاق دارید. اگر به ایده خود اشتیاق ندارید ، ممکن است نتوانید تمام آنچه را که لازم است ارائه دهید تا ایده را از یک ایده ابتدایی به یک ایده میلیاردی تبدیل کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.